RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
03. november, 2023

Hirvekaamera alustas 11. hooaega

Alates 1. novembrist edastab populaarne RMK hirvekaamera hirvede tegemisi hirveplatsil Lääne-Saaremaal. Reaalajas pilti näitav kaamera paikneb sama metsatuka servas, kus eelmistel aastatel ning jälgib siin hundi silmade kõrguselt hirvi ja teisi loomi.


11. hooaja alguse puhul said loomad maiustada peibutuseks kohale toodud õuntega. Huvilisi ei tulnud kaua oodata, juba kaamera testimise ajal võis platsil näha kahte hirvepulli, kolme hirvelehma ja vasikat. Lisaks jäi kaadrisse ka üks rebane, kes käis söödakastist järjekindlalt õunu virutamas. Arvata võib, et see “õunarebane” on seesama “porgadirebane”, kes eelmisel hooajal kõigi vaatajate üllatuseks ja rõõmuks kaamera ees regulaarselt porgandeid ragistas.


Hirvekaamera pakub juba alates 2014. aastast võimalust sügisest kevadeni jälgida hirveplatsil liikuvaid Tehumardi metsade imetajaid ja linde ning elada kaasa nende tegutsemisele kaamera ees. Neid sündmusi, vahel lausa üllatavaid seiku, on kajastatud läbi aastate siinsamas loodusblogis.Vaatame siis ka seekord mõnuga köiksugu loomi kuni kevad kätte jöuab…

Lisa kommentaar

Email again: