RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
01. august, 2017

Kahlajate kaamera

Kurvitsaliste rände kõrgaeg hakkab kätte jõudma.
Rändajate jälgimiseks oleme paigutanud veebikaamera Lääne-Eestisse Noarootsi randa, seda paika peetakse Läänemaa parimaks kahlajate rände uurimise ja jälgimise kohaks.

Kurvitsaliste tegemisi kaamera vahetus läheduses ei ole soosinud nädalajagu kestnud väga madal merevee tase, mis on viinud linnud nii kaugemale, et nende liigi määramisega tekib raskusi.

Rändel olevad kahlajad toituvad vee piiril ja madalas vees, kui meri jälle Amsterdami nulli või kergelt plussi jõuab, näeme kurvitsalisi tegutsemas juba vahetult kaamera juures.Madalast veeseisust hoolimata on lindude sagimist ka lähedal küllaga, randa uhutud vetikavallist toitu otsivad kuldnokad tegutsevad pidevalt vähem kui meetri kaugusel kaamerasilmast, linavästrik peatub aeg-ajalt lausa kaamera peal. Ranna ja lähistel asuvate loikude vahet saalivad umbes kolmkümmend hallhaigrut, hallvaresedki on kohal. Hõbe- ja kalakajakad on pea koguaeg pildil.Merevesi juba tõuseb, vaatame siis keda näeme ja kuuleme päris lähedalt kui ka kaugemalt.

Veebikaameraga kahlajaid jälgida plaanime veel umbes kolm nädalat ning seejärel leida hea paik hanede ja sookurgede rändevaatluseks.Lisa kommentaar

Email again: