RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
10. oktoober, 2018

Kirna ligipääsud

Möödunud nädalal ilmus Tartu Postimehes lugu Kirna matkaraja halvast olukorrast. Tegu oli pigem meenutusega möödunud kevadest. Olukord on muutunud.

Tänaseks on luhtade ligipääsude parandamise tööd lõpetatud ja esimene niitminegi tehtud. Tõsi, teatud lõigud, mis kindlustamata jäid, on kohati niitmistehnika poolt juba uuesti rööpasse sõidetud, aga üldmulje on siiski hea. Kindlasti on olukord oluliselt parem kui kevadel. Külastajal ei maksa end nähtavatest rööbastest häirida lasta ja katsuda mõista, et need samad vaatelised Pedja luhad ei säili juba ammu vikati ja hobukaariku abiga. Heina niidab traktor ja loodame, et väljaehitatud ligipääsud on piisavad, et niide tulevikus loomasöödaks varutakse. Ja loomulikult võimalikult väikse kahjuga. Tulge Kirnale Alam-Pedjaga tutvuma!

Lisa kommentaar

Email again: