RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
28. märts, 2023

Lahekaamera Liivi lahe kaldal

Liivi lahes Häädemeeste rannas saab nüüd jälgida veelindude tegemisi. Praegu kogunevad madalasse lahte rändel peatuvad ja rändelt tagasi koduvetele jõudnud linnud. Kevadränne algas alles hiljuti ning iga päevaga saabuvad lahele ja kallastele toituma-puhkama üha rohkem erinevaid veelinde.


Reedel paigaldatud lahekaamerast on seni selle lühikese aja jooksul silma hakanud ligi veerandsada linnuliiki. Rahulik meri ja tuulevaikne ilm on mõistagi parim selle muljetavaldava melu vaatamiseks ning kuulamiseks. Eilne raju ja tänane tugev tuul on olnud lindudele liiast ning sundinud neid otsima varjulisemaid paiku roostikus või hoopis kuskil rannikulähedastel põldudel, kus hanedele-lagledele ja luikedele leidub ka toidupoolist.

Merikotkas

Merikotkaid tugev tuul ei heiduta, rõngastamata kaks merikotkast lendavad päeva jooksul kordi kaamera ees olevale rändkivile vahti pidama ning “vahikord” võib kesta pikalt.


Videost näeme tuulevaikse pühapäeva linnuelu hetkeseisu. Merikotkas on “vahipostil”, jääkosklad harivad sulestikku, hallhaigur püüdis ogaliku, punt hõbehaigruid on roostikus ja mõned veepiiril, vilksatasid ka väikekosklad, sadakond kühmnokk-luike toitusid veidi taamal, kaugemalt kostus laululuikede väsimatu laulujoru… ja valgepõsk-laglede ja sookurgede hääled ülelennul, hõbekajaka hääl, lühike põldlõokese triller…

Hallhaigur ja jääkosklad

Kormoranid

Hõbehaigur

Kolmesaja meetri kaugusel lahekaamerast paiknes enne talvekaamera, kus käisid šaakalid ja rebased, kindlasti kooserdavad nad ka siin rannapiiril, ehk näeme neidki.

Head vaatamist ja vaikseid ilmasid.

Lisa kommentaar

Email again: