RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
25. august, 2021

Loomad mägralinnas

Üks mäger on hiljuti tagasi koju jõudnud, küllap ikka üks, sest korraga kahte mäkra pole veel kaamera ees seni märganud. Loom näitas end täna pool tundi peale keskööd hirvepullide möirete ja kodukaku hõigete saatel ning hommikul valge aja saabudes oli ta jälle toimekalt kohal oma mägraasju ajamas. Tegemisi tal siin jagub, tegevusjälgede järgi on ta värskelt liiva jõudnud välja kaapida ligi pooltest uruavadest, neid sai kokku loetud kolmkümmend kaks.


Hiljuti on mägramaja “katusel” kõnidinud teisigi loomi. Kaks noort metskitse nosisid siin rohtu ka täna hommikul. Metskult käis mägrale poetatud õunapabulaid virutamas, metsnugis rõõmustas vaatajat pikki minuteid ja noor kaheharuliste sarvedega hirvepull ragistas ploomikive. Jah, hirvedel on äsja alanud jooksuaeg – möerged öös annavad tunnistust. 

Videosse mahtus ära hirvepull, metssiga ja mäger.


Lisa kommentaar

Email again: