RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
29. juuni, 2017

Rohkelt orhideesid Oina hoiualal

Oina hoiualal on RMK rendile andnud 43,8 ha poollooduslikke kooslusi - loopealseid. Osa aladest vajas taastamistöid. Suuremad taastamistööd lõppesid 2016. a sügisel.
Käesoleva aasta sügisel tehakse paiguti veel võsude ja kadakakändude purustamist.

Käisin mõned päevad tagasi taastatud alal põgusalt vaatlusi tegemas, et milline see välja näeb ja mis silma hakkab. Vaatlesin umbes paari hektri suurust ala ja silma jäi mitmeid kaitsealuseid liike, orhideesid.


Oina hoiuala (sinisega piiritletud) on Muhu saarel, mitte väga kaugel Kuivastust. Punasega on vaadeldud koht.2016. a sügiseks taastatud looala. Vaatame, mis on seal rohu sees?


Ohoo - tumepunased neiuvaibad! Alal oli neid paiguti, mitte väga sagedasti.Tumepunane neiuvaip on leidnud koha kännu kõrval.Ees keskel on leitav kärbesõis.
Suurem pilt kärbesõiest. Kärbesõit oli hajusalt, üksikute isenditena suurel alal.
Suur käopõll on väga sage. Siin pildil on sobiv koht just kännu kõrval.Suured käopõlled on õitsemise lõpetanud, moodustuvad viljad.
Olemas olid ka kahkjaspunased sõrmkäpad ja kollakad sõrmkäpad. Harvalt, üksikult.Harilikku käoraamatut võib leida kogu rendialal. Mõne koha peal on neid tihedalt, mõne koha peal harvalt, üksikutena.
Rohekat käokeelt leidub suurel alal, kuid harvalt.Alal on ka kauni kuldkinga kasvukohad. Kuldkinga kasvukohtadesse on jäetud kasvama tihedamalt kadakaid ja säilitatud mände, kuna liigile avamaastik ei sobi, ta vajab poolvarjulist keskkonda.Ka tõmmu käpp oli varasemas leiukohas olemas.

Vaat' kui palju orhideesid ühel väikesel alal! Meeldiv elamus.

Kommentaarid

05 .august, 2019
1
1
05 .august, 2019
1
1
05 .august, 2019
1
1
05 .august, 2019
1
1

Lisa kommentaar

Email again: