RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
30. juuli, 2014

Sinine õitseja

Nimepidi tuntakse seda kuuma suvetaeva karva õitega taime, mis teepervel sinetab, aga nägupidi on ta tuttav vähestele. Ei ole ta rukkilill.

Sigur (Cichorium), mis pole ainult kuulus oakohvi asendaja on ka hea salatitaim. Kahe-aastase taimena ilmub esimesel aastal maitsev leherosett, mida loomulikult sõidutee veerest suhu pista ei tasu. Teisel aastal ilmub silmailuks lehtede kohale kõrguma õitest sinetav taim. Praegu on siguri õitsemise aeg.

Siguri perekonnas on mitmeid Eestis kultuurtaimena varem kasvatatud siguri sorte ja, ehkki mugavalt end Eesti loodusse sisseseadnud, on see taim taluaedadest plehkupannud võõrliik.

“Kohv” on siguri kuivatud juurepulber, millest oakohvi puudumisel või sellele vastunäidustuste tekkimisel valmistati kas iseseisvalt või koos viljakohviga soe jook, mida kindlasti tasub proovida.

Kommentaarid

05 .august, 2019
1
1
05 .august, 2019
1
1
05 .august, 2019
1
1
05 .august, 2019
1
1

Lisa kommentaar

Email again: