RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
22. november, 2022

Video: Metsseapõrsad

Saaremaa metsades liigub jälle ringi märkimisväärne hulk metssigu ning sigade katkueelne arvukus näib taastuvat jõulise kiirusega. Viimase paari nädala jooksul on rohkem, kui pooltel öödel, käinud söödaplatsil porgandeid nosimas kaks erinevat seakarja.

Meenutuseks, et peale laastavat katkuaega ei nähtud hiveplatsil metssigu järjepanu kolmel aastal ning eelmisel ja üle-eelmisel hooajal silmati loomi vaid põgusalt ja üksikutel juhtudel. 

Nelja-viie päeva eest krõmpsutasid siin koos hirvepullidega porgandeid üks emis ja seitse põrsast. Järgnevatel öödel on söödaplatsi kundedeks olnud aga ainult põrsad, ühes karjas seitse ja teises neli looma. Loomulik harmooniline seakari koosneb muidugi lisaks põrsastele ka ühest või mitmest emisest ning omapead saavad põrsad jääda tõenäoliselt metssigadele peetud jahi käigus. Siin lähipiirkonnas loomadele jahti ei peeta aga hetkel pole ka teada, kust kaugelt loomad tulevad ja kuhu lähevad – lumesajud on kustutanud jäljed.

Selle hirvehooaja omapäraks ongi seni olnud, et taaskord näeme platsil sagedamini metssigu, hirvepulle koos hirvelehmade ja vasikatega ning vürtsiks “porgandirebast”- rebast, kes käib siin piisavalt tihti porgandeid isukalt söömas. 

        

Kommentaarid

25 .november, 2022
Vello.paidre
See on tore et loomakesed saavad kõhu täis!

Lisa kommentaar

Email again: