RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
24. november, 2016

Videoreportaaž: Hüppavad meriforellid

Kaua kestnud mere madal seis ja vähene veehulk jõgedes on pikemaks venitanud meriforellide kudeaega. Äsja sulanud lumest ja sagedastest vihmasadudest tekkinud veetõus on pannud kudepaikadesse siirduvad meriforellid jälle aktiivsemalt rändama.

Paari päeva eest tehtud videost Vanaveski tammilt Vasalemma jõel näeme hüppavaid meriforelle. Takistused, mida kalad peavad ületama oma rändeteel, ei paista olevat alati kõigile jõukohased, vähemasti esimesel katsel.

Umbes tunnise vaatluse jooksul pudenesid kõik õhku lennanud üritajad tagasi tammi alla vahus vette. Küllap mõni kaval sai tammist üle ka märkamatult, ilma veest välja tuiskamata.

Hüppavate meriforellide jälgimine võib tekitada mõneski sportliku hasardi peas tekkivate küsimustega: kuna lendab järgmine, kui suur ta on, kas mitu korraga, kas marja- või niisakala, kas mõni saab ka tammist üle jne.

Igal juhul on see loodusest lugupidavale inimesele vaheldus matkaradadele ja mere ääres käimisele.

Lisa kommentaar

Email again: