Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
14. aprill 2014

Kuidas hirved Saaremaale said?

See polnudki nii väga ammu. Saaremaa hirvede asurkond sai alguse 1965. aasta märtsikuus, kui Loode metsa lasti vabadusse kolm Venemaalt Voronezist toodud looma.

Loode metsa lasti vabadusse kolm Venemaalt Voronezist toodud looma. Aastaid hiljem toodi saarele viis hirve Lätist Ugale piirkonnast ja tosin looma Gauja rahvuspargist. Naabersaarele Hiiumaale on hirvi asustatud lisaks ka Leedust. Abruka saarelt on hirvi aeg-ajalt  Saaremaale läinud, kas ka Hiiumaalt.

 Möödunud aastal tehtud loenduse põhjal elab Saaremaal umbes 1700 hirve. Siin elab neid pea poole tuhande võrra rohkem kui ülejäänud Eestis kokku. Neid uhkeid loomi siin tõesti jagub.

Lisa kommentaar

Email again: