Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
01. oktoober 2014

Kus asuvad Eesti jämedaim ja kummaliseim saarepuu?

Eesti jämedaim ja kummaliseim saarepuu kasvavad ühes mõisapargis – Sargvere mõisa pargis Järvamaal.
Eesti kõige jämedama hariliku saare leiame pargi lääneosas. Sargvere saareks nimetatud puu ümbermõõt oli 2007. aastal 6,5 meetri ja kõrgus veidi alla 30 meetri. Vanust arvatakse kaitsealusel tüsedal puul olevat samapalju, kui on läinud aega mõisa ümber pargi rajamisest – 250 aastat. Sargvere saarega pea sama mõõtu Veski saar kasvab Raplamaal Kivi-Vigalas.

Pargi lõunaosas puude alleelt leiame keskpärast kasvu saare, kelle tüvel on kaks väga eriskummalist liuasarnast keerdus ranti. Seda saart kutsutakse Armunute puuks. Legendi järgi käinud imeilus mõisapreili Eliise alleel just selle puu juures õnnetu armastuse pärast nutmas ja tema südamevalu tundes kaastundlik puu keerdu kiskuski. Mõne päeva taguste tegevusjälgede järgi otsustades tundub, et legendi mäletatakse ja saarepuul peab kaastunnet jätkuma veel tänapäevalgi.


Lisa kommentaar

Email again: