Vaid suveöödel: Elistveres saab ööpimeduses metsloomi uudistada 30.06

Selle nädala kolmapäevast pühapäevani ehk 1.5. juulini on külastajatele erandlikult kuni südaööni avatud RMK Elistvere loomapark Jõgevamaal, kus näeb teiste loomade seas ka Eesti metsade kiskjaid ilvest ja karu.

RMK Elistvere loomapargi majandusjuht Sirje Sauli sõnul sobib kätte jõudnud suvesoe ja puhkuste aeg hästi selleks, et valgetel suveöödel loomade öiseid tegemisi uudistada. “Eks loomad muutu vastu ööd ikka aktiivsemaks, hääled pimeduses võimenduvad ja nii on elamus suveöisest loomapargist hoopis teistsugune kui muidu,” sõnas Saul.

Loomapargis saab võimalikult looduslikus keskkonnas näha euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, harilikku oravat, metsnugist, tuhkrut, halljänest ja faasanit. Siseruumides võib tutvuda näriliste ekspositsiooniga.

Vastsündinud loomalastest elavad Elistveres praegu kaks metsseapõrsast, aga valitseva seakatkuohu tõttu külastajaid nende ligi kahjuks lasta ei saa. „Uute asukatena toimetavad meie juures ka kolm noort ja rõõmsat nugist, kellega kindlasti tasub tutvust teha,” lisas Saul.

RMK Elistvere loomapark asub RMK Tartu-Jõgeva puhkealal Elistveres, Jõgevamaal. Sissepääs loomaparki lõppeb pool tundi enne pargi sulgemist, suveööl kehtivad tavalised piletihinnad. Elistvere loomapark on avatud iga päev, juunist augustini on tavapärased lahtiolekuajad kl 10-20.

Eelmisel aastal külastas Elistvere loomaparki kokku üle 55 000 inimese.

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi ja kujundab loodusteadlikkust. RMK koosseisu kuuluvad ka Sagadi metsakeskus, Tartu puukool ja Põlula kalakasvandus. RMK-s töötab üle 700 inimese.

Lisatud fotod Elistvere loomapargi elanikest, fotod Rasmus Jurkatam.

Lisainfo:
Sirje Saul
RMK Elistvere loomapargi majandusjuht
tel 676 7305, 515 9305
e-post sirje.saul@rmk.ee

www.loodusegakoos.ee/elistvere-loomapark