Avatakse fotonäitus „Eesti metsad“  10.12

Alates 10. detsembrist on RMK Tallinna kontori aatriumis avatud maastikuökoloogi ja looduskaitsja Anneli Palo raamatul „Eesti metsad“ põhinev fotonäitus, mis on pühendatud Eesti metsade mitmekesisusele.

Fotonäituse koostamise idee sündis raamatu „Eesti metsad“ (kirjastus Varrak, 2016) trükiks ettevalmistamise käigus, kui tekkis soov mõnda fotot suuremana esitleda ja palju ilusaid pilte jäi üldse kasutamata.  

Raamatu autori Anneli Palo jaoks tähendab mets pidevas muutumises ja arengus olevat elukooslust: puud-seened-samblikud-samblad-putukad-mikroelustik, mets kui lindude-ulukite elupaik.  

 „Nagu lapsel, tööealisel või vanainimesel on eluringi jooksul erinevad võimalused ja rollid, on ka noores, keskealises ja vanas või põlises metsas hulk vaid nendele ainuomaseid liike. Põlengu üle rõõmustavad ühed, sadu aastaid kestva pideva varju ja niiskuse üle teised liigid. Looduslikud ja looduslähedased metsad kohanevad sujuvalt kliimamuutustega ning parasvöötme metsarahva harjumuspärane elu jätkub,“ räägib ta.  

Eesti teeb metsarikkaks metsade elurikkus ja üldine mitmekesisus. „Puit on seejuures vaid üks võimalikest metsa kõrvalsaadustest, loodan, et mu töiste retkede käigus kogunenud fotod aitavad seda näha ja mõista,“ ütleb Palo.  

Näitusel on võimalik saada hea ülevaade Eesti metsade mitmekesisusest ja tüübirohkusest, samuti on võimalik osta Anneli Palo raamatut „Eesti metsad“.  

Näitus jääb RMK Tallinna kontoris (Toompuiestee 24) avatuks kuni 28.02.2019.