RMK metsaviktoriinil sai tulemuse kirja 10 567 õpilast 16.05

RMK interaktiivsel viktoriinil oli tänavu rekordiliselt osalejaid ja õigeid vastuseid. Kokku võttis viktoriinist osa 911 klassi 237 koolist üle Eesti, tulemuse sai kirja 10567 õpilast. Enim elevust tekitas küsimus Ootsipalu hiigelmänni otsa ronimise peamise eesmärgi kohta.  

17. korda toimunud RMK metsaviktoriin on mõeldud abiks õpetajale loodusainete õpetamisel ja selle käigus uuritakse looduse aasta tegijaid mullast aasta liblikani ja samblast aasta loomani. Tänavu oli esmakordselt kõige noorematele vastamiseks päris oma, lihtsam ja lühem küsimustekomplekt. Ka vanematel vanuserühmadel oli küsimusi vähem kui eelmistel aastatel. „See tõi kaasa rekordhulga vastajaid ja palju rohkem ka õigeid vastuseid. Nii said maksimumpunktid kirja tervelt 24 klassi nooremast ja 13 klassi keskmisest vanuserühmast,“ rääkis RMK Põhja-Eesti teabejuht Tiina Neljandik.

Kõige raskemad tundusid õpilastele küsimused, kus vastus ei ole üheselt ei või jaa, vaid internetist või raamatutest leitud info tuleks ise läbi mõelda ja siis sobivad variandid välja valida. „Vanemate vanuserühmade küsimustest tundus keerulisem ilvese käitumisviiside lahkamine ja aasta orhidee – kuldkinga – õie kuju saladuste avastamine,“ tõi Neljandik näite. „Ikka on keerulisem olnud aasta mulla küsimus, sest muld, mis enamasti rohukamara alla peidetud, jääb kaugeks ja võõraks, kuigi mulla omadustest sõltub kõik, mis sellel kasvab. Ka raieliikide pildi järgi ära tundmine polnud kerge, siin olnuks abi metsa eluringi uurimisest, et aru saada, kui vanas metsas missugust raiet tehakse ja mis selle eesmärk on,“ jätkas ta.  

Veidi segadust tekkis küsimusega, kus kõne all Ootsipalu hiigelmänni otsa ronimise peamine eesmärk, milleks on käbide kogumine, et RMK saaks männiseemnetest uusi, suurepäraste omadustega puid kasvatada. Noorematel klassidel polnud kerge leida pokulugude prototüüpe. „Seal läks vaja internetiotsingu oskusi. Sama kehtib ka aasta sambla laaniku äratundmise kohta – aasta tegijatest looduses on pilte ja juttu päris mitmel leheküljel. Aasta orhidee kuldkinga puhul oli lastel vist raske uskuda, et see on ka kogu Euroopa suurima õiega orhidee,“ võttis Neljandik tulemused kokku.  Loodetavasti said, et need ja ka paljud teised taimed, puud, linnud ja liblikad said metsaviktoriini kaudu pisut tuttavamaks. 

Metsaviktoriinil osaletakse klasside kaupa, et klassi tulemus arvesse läheks, peab vastama vähemalt 75% õpilastest. Neil õpilastel, kes said palju punkte, kuid klasside edetabelist selle nõude täitmata jätmise tõttu välja jäid, ei maksa kurvastada – igaüks näeb oma tulemusi üldtabelist ikka. Kindlasti hindavad õpetajad nende häid õpioskusi ja teadmiste omandamise tahet. 

Parimad klassid saavad auhinnaks loodusõppeprogrammi RMK looduskeskustes. Auhinna juurde kuulub ka bussikompensatsioon programmile sõiduks. Viktoriini tulemustega saab tutvuda siin.

Infot RMK looduskeskuste, üle kogu Eesti korraldatavate loodusretkede ja sündmuste, mitmesuguste metsahüvede, metsatööde ja metsa eluringi kohta leiab veebilehtedelt loodusegakoos.ee ja rmk.ee/eluring. RMK kingitusi Eesti juubeliaastaks – uusi matkaradu, 100 lugu ja suurt ühismatkamist augustis kajastab www.rmk100.ee

Lisainfo:
Tiina Neljandik
RMK Põhja-Eesti teabejuht
5099397
metsaviktoriin@rmk.ee