RMK Valge ÖÖ kutsub Elistvere mõisaparki valgus- ja muusikaetendusele  16.08

Taasiseseisvumispäeval, 20. augustil toimuv “Valge ÖÖ” programm “Maailma loomine“ teeb kummarduse meie esivanemate julgusele luua meile just selline maailm, milles elame ning toob kokku kokku soome-ugri, eesti ja ukraina pärimusmuusikud.

“Meie esivanemate julgus on viinud meid vabaduseni, mida nii kõrgelt hindame, ent milleni oleme jõudnud läbi keeruliste sündmuste. Ka täna asume maailma loomise olukorras – taaskord tuleb luua uut. Selleks pole paremat viisi, kui minna tagasi oma juurte juurde ja leida üles vana tarkus, millega uut maailma luuakse,” tutvustas RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo tänavust teemavalikut.


Seekordse “Valge ÖÖ” toimumispaigaks valiti Elistvere mõisapark, et tuua valguskunst ka Jõgeva- ja Tartumaa inimestele lähemale. Ühtlasi tähistatakse sündmusega ka Elistvere loomapargi 25. sünnipäeva. Mõisapark, mis rajati Elistverre 18. sajandi lõpul ja 19. sajandi algul, on rajatud inglise stiilis. Omal ajal kuulus see kümne kaunima maapargi hulka Eestimaal. Valgusinstallatsioonide vahel kulgemine on seega kulgemine ajaloolistel maastikel.

Valgel ÖÖ-l saab vaadata, kuidas valguskunstnikud mängivad valguse, varju ja värvidega, kuidas park saab täis liikuvaid, kõnelevaid pilte ja kuidas see loob uutmoodi emotsioone ja tähendusi. Muusikalised etteasted paeluvad oma pärimusmuusika sõnumite ja tunnetusega leides üles meie hingesoppides peituvad soome-ugri juured. Mõjusaks aktsendiks lisatakse pisut ka Ukraina ja Jaapani geneetikat.

Muusikalist kosutust pakuvad:
EVA MITREIKINA - (Ingeri-Soome / Eesti / Ukraina)
TREPP - (Anna Makeev / Marimaa, Sakiko Ishii / Jaapan)
AR-GOD- (Maria Korepanova, Anna Lebedeva / Udmurdi, Toivo Sõmer / Eesti)
RUSLAN ja RUTE TROCHYNSKYI - (Eesti / Ukraina)
SANDER MÖLDER - (Eesti)
MARI KALKUN - (Eesti)

Kehakinnituseks on avatud kohvikud, mis pakuvad söögi- ja joogipoolist.


Selleks, et kõik saaksid nautida Elistvere loomapargi 25. sünnipäeva kooki, palume oma tulek registreerida Loodusega koos veebilehel. Samal lehel saab tutvuda ka sündmuse programmiga.

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK külastuskorralduse osakonna juhataja
marge.rammo@rmk.ee
+372 5137 035