Riigimetsast toodi jõulupühadeks üle 8000 kuuse 11.01

Möödunud pühade ajal toodi riigimetsast 8300 jõulukuuske. Esmakordselt oli suur huvi jõulupuude vastu ka siinsetel ukrainlastel.

„Oleme rõõmsad, et ka paljud Eestis turvalise pelgupaiga leidnud Ukraina põgenikud avastasid võimaluse tuua endale jõulukuusk riigimetsast. Seda kinnitab suur hulk ukrainlaste tehtud telefonikõnesid RMK kuusekese abinumbrile, kuhu esitati täpsustavaid küsimusi, kust ja millist kuuske tohib tuua,“ rääkis RMK peametsaülem Andres Sepp.

Tänavu raskendasid kuusepuu metsast toomist keerulised ilmaolud Birgiti-nimelisest lumetormist jäävihmani. Pildil trotsibki RMK peametsaülem Andres Sepp tormi otsimaks sobivaimat jõulupuud. Foto: Igor Tee

Jõulud on märkamise ja üksteise toetamise aeg ning see väljendub ka jõulupuude kinkimises. Näiteks kingib üks ettevõtja Ida-Virumaalt juba mitmendat aastat riigimetsast toodud jõulupuid vähekindlustatud peredele. Sel aastal tõi ta riigimetsast 21 kuuske: 20 ukraina põgenikele ja ühe endale.

Jõulukuuskede müük pole RMK jaoks tulu teenimise viis, vaid üks võimalus inimesi ka talvel loodusesse kutsuda ning anda omapoolne panus hoidmaks elus kaunist jõulupuu koju toomise traditsiooni. Seetõttu pakub RMK võimalust endale riigimetsast ise väikse tasu eest kuusk tuua juba alates 2008. aastast.

Kuuseotsijale on igal aastal abiks RMK mobiilirakendus Loodusega koos ja kodulehel www.rmk.ee/kuuseke leiduv veebikaart, mis positsioneerib kuuseotsija asukoha ning näitab lähimaid kohti, kust tohib jõulupuud langetada.

Lisainfo:
Andres Sepp
RMK peametsaülem
andres.sepp@rmk.ee
+372 505 5932