RMK Eestimaa orienteerumispäevakud alustavad järjekordset hooaega 06.04

Eesti Orienteerumisliit ja RMK ootavad spordisõpru taas päevakutest osa võtma ja metsa all kontrollpunkte leidma. Orienteerumise hooaeg saab avalöögi esmaspäeval 10. aprillil Tartus RMK kontori juures.

Eesti Orienteerumisliidu (EOL) liikumisharrastuse projektijuhi Mait Tõnissoni sõnul kuulub RMK Eestimaa orienteerumispäevakute kalendrisse sel aastal kõigis Eesti maakondades 18 sarja, kus kokku toimub ligi 300 päevakut. Neile oodatakse rekordilist 50 000 osaluskorda.

Stardi saab orienteerumise hooaeg 10. aprillil Tartus RMK kontori juures toimuva Stebby päevakuga. Avapäevakul tutvustatakse algavat hooaega, juhendatakse esimest korda tulijaid ning saab tutvuda Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) Tartu kontoriga. RMK on juba kaheksa aastat päevakute sarjale oma õla alla pannud, et muuta orienteerumine igale eestimaalasele veelgi kättesaadavamaks.

Orienteerumispäevakud toimuvad argipäeva õhtuti, neist saab osa võtta kogu perega ning osalema on oodatud kõik, kes liikumisest ja loodusest lugu peavad. Tõnisson ütleb, et orienteerumine sobib nii kaheksa kui ka 80-aastastele, nii algajaile kui ka edasijõudnuile.

„Orienteerumispäevak on just õige koht, kus saab orienteerumisega tutvuda ja sellest endale meeldiv harrastus kujundada. Jälgime hoolega, et algajate ja vähemvõimekate rajad ja kontrollpunktid oleksid hõlpsamad läbida ja leida. Esimest korda orienteeruma tulijaile anname enne iga päevaku algust algtõed kätte, misjärel saab juba omapead orienteerumisradu avastama siirduda. Eesmärk on päevakutest saada positiivne kogemus, mis julgustaks järgmistel kordadel ehk ka kraad kangemaid radu proovima,“ rääkis Mait Tõnisson.

Orienteerumispäevakute traditsioon on Eestis väga pikk – vanimale päevakusarjale Tallinna orienteerumispäevakutele on algav hooaeg juba kuuekümnes. RMK on Eestimaa orienteerumispäevakute toimumist toetamas kaheksandat aastat.

„Päevakutest osavõtt annab inimestele võimaluse metsas liikuda ja värskes õhus viibida ning ühtlasi tutvuda metsamajandamise erinevate tahkude ja mitmekesiste metsamaastikega. Päevadel osalejad saavad metsast kindlasti ka hea enesetunde ja oskuse metsas orienteeruda. Nemad juba metsas ära ei eksi,“ lausub RMK juhatuse liige Kristjan Tõnisson.

Stebby ürituste juht Markus Puusepp lisas, et RMK Eestimaa orienteerumispäevakud on oma üle-eestilise haarde ja jõukohase üritusena kõigile hea võimalus püsida aktiivsena ja hoolitseda oma tervise eest. “Stebbyl on hea meel olla teist aastat RMK Eestimaa orienteerumispäevakute koostööpartneriks ning aidata kaasa päevakute ja liikumisharrastuse populariseerimisele. Stebby väärtustab liikumist ja julgustab inimesi tegema esimesi samme oma heaolu suunas. Miks mitte ei või see juhtuda orienteerumisrajal?” lisab ta.

Kogu teave päevakute kohta on päevakute kodulehel: www.päevakud.ee ja EOL-i kodulehel www.orienteerumine.ee