Kaubanduskeskustes hakkab ringlema metsanäitus 05.07

Rahvusvahelise metsa-aasta puhul jõuab tükike suvist metsameeleolu ka Tallinna, Tartu ja Pärnu kaubanduskeskustesse, kus saab tutvuda RMK interaktiivse metsanäitusega.

Näitus avati täna, 5. juulil Tallinnas Rocca al Mare kaubanduskeskuses, kuhu see jääb üles kolmeks nädalaks. 25. juulist 7. augustini metsistub Pärnu Kaubamajakas ning seejärel, 8.-21. augustini Tartu Kaubamaja.       

Näitusel saab teada huvitavaid fakte Eesti metsade kohta, kuulata linnuhääli, tutvuda lehe- ja puidunäidistega jms. Kas teadsite näiteks, mitu puud kasvab meie metsades iga eestimaalase kohta või kui suure osa võtaks Eestimaast mets, kui inimene seda üldse ei mõjutaks? (Õiged vastused: 3000 puud ja 85%)  

Väljapaneku koostas RMK Sagadi metsakeskus ning kujundas IDEA AD. Näitus paikneb kaubanduskeskuste aatriumis ning on kõigile huvilistele külastamiseks tasuta.   

Metsanäitusega tähistatakse rahvusvahelist metsa-aastat. RMK korraldab sel puhul tänavu sadakond kultuuri- ja metsandusüritust, mille eesmärk on tutvustada, kuidas toimub Eesti riigimetsa kasvatamine ja majandamine. Samuti saab erinevate matkapäevade, istutustalgute ja metsanduslike õpperadade võrgustiku loomises osalemise kaudu ise metsatöödes käed külge lüüa.           

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, viib läbi praktilisi looduskaitsetöid ja tegeleb metsa ja puidu müügiga. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK hoole all on 38% Eesti metsadest.

Teatele lisatud foto väljapanekust Rocca al Mare kaubanduskeskuses.

Lisainfo:

Krista Keedus
RMK Sagadi metsakeskuse juhataja
Telefon 676 7077, 507 9077
E-post krista.keedus@rmk.ee  
www.rmk.ee, www.sagadi.ee