Elistvere loomapargist pääses välja 3 ilvest 26.10

Ööl vastu tänast, 26. oktoobrit mahasadanud märg lumi murdis RMK Elistvere loomapargi ilveste aedikus puu, mille tulemusena purunes aed ja sealt pääses välja 3 looma. Loomapargi töötajad tegelevad praegu ilveste püüdmisega, loomapark on külastajatele täna suletud.

„Mahasadanud värske lume peal on ilveste jäljed hästi näha ja meie hinnangul asuvad nad jätkuvalt loomapargi taguses metsas, loomapargi töötajad tegelevad nende püüdmise ja koju juhatamisega,“ ütles RMK Elistvere loomapargi juht Sirje Saul.

„Kuna kõik ilvesed on loomapargis sündinud, eeldame, et nad tulevad oma tavapärasele toiduportsjonile järele,“ lisas Sirje Saul. „Saime Eestimaa Looduse Fondilt ka ilvesepüünised, mis õhtul parki üles seame, spetsialistide hinnangul tulevad ilvesed tõenäoliselt oma kodukanti tagasi toitu otsima, sest nad ise ei oska seda loodusest hankida,“ ütles Sirje Saul.

Jõgevamaal elava loodusretke juhi Vahur Seppa sõnul ei ole loomapargis sündinud ilvesed inimestele ohtlikud. „Loomapargis elanud ilvesed käituvad teisiti, nad ei karda inimest, sest on nendega harjunud,“ ütles Vahur Sepp. Spetsialist rõhutab aga, et kindlasti ei tohi ilvestega kohtudes nendega kontakti otsida, vaid koheselt loomaparki ilveste asukohast teavitada.

RMK Elistvere loomapargis elab 7 ilvest, kellest 4 on jätkuvalt loomapargis oma aedikus.

Lisainfo:
Sirje Saul
RMK Elistvere loomapargi juht
tel 515 9305