Tallinnas asuvad riigimetsad saavad korda 29.09

RMK teeb Tallinnas Stroomi metsas korda 50 hektari suuruse ala, kus eemaldab metsaradade ümbrusest kuivanud, haiged ja ohtlikud puud.
"Tallinna linnas on üle 2000 hektari metsa, mis võiks praegusega võrreldes palju rohkem pakkuda tallinlastele mõnusat ja tervislikku aja veetmise võimalust. Linnas asuvate riigimetsade korrastamine on nüüd tõsiselt ette võetud. Pirita ja Stroomi mets on juba sellest sügisest külastajate jaoks oluliselt sõbralikum paik," ütles keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. „Ülejäänud linnametsade korrastamise käik sõltub sellest, kui kiiresti õnnestub linnaga kokku leppida metsamaa omandiküsimustes,“ lisas keskkonnaminister.

Stroomi metsas tehtavate tööde eesmärk on muuta populaarne Merimetsa piirkond tervisesportlastele ja teistele külastajatele turvalisemaks, sest surnud või haiged puud võivad muutuda ohtlikuks. „Stroomi metsa puhastamise tegi keerulisemaks ala läbivate elektriliinide hulk, kuid tänaseks on see pool töödest õnnelikult seljataga ning käib puude ja okste väljavedu," ütles RMK Harjumaa metsaülem Andrus Kevvai.

Sarnaselt Stroomi metsale korrastas RMK sel suvel ka Tallinnas Pirital Kloostrimetsa ja Randvere tee vahelist metsa, kus tööde käigus puhastati ligi 200-hektarilisel alal asuv mets prügist, võeti maha võsa ning eemaldati haiged ja surnud puud. 

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, viib läbi praktilisi looduskaitsetöid ja tegeleb metsa ja puidu müügiga. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandada on 38% Eesti metsadest.

Lp toimetused! Fotod Stroomi ja Pirita metsast on leitavad siit: ftp://intranet.rmk.ee/_Mariliis/Stroomi-Pirita/  

Lisainfo:   Andrus Kevvai
RMK Harjumaa metsaülem
Telefon 506 6931
E-post andrus.kevvai@rmk.ee
www.rmk.ee  

Kalle Meier
RMK Edela regiooni praaker
Telefon 510 1918