Päeva teema: Metsaga mestis perepäev Aegviidus 02.03

Laupäeval, 6. märtsil oodatakse kõiki metsasõpru talvisele „Metsaga mestis“ perepäevale RMK Aegviidu-Kõrvemaa puhkealale. Üritus kestab kella 11-16ni ning toimub Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses ning selle ümbruses.

Kutse perepäevalePerepäeval on jõukohast tegevust kõigile. Saab räätsade ja tõukekelguga matkata, sõita lumesaaniga, meisterdada toas ja õues, ehitada lumest ja puust. Töötubades õpetatakse viltimist, luua valmistamist ja vigursaagimist.

„Kutsume inimesi üles veetma üks tervislik ning hariv päev pere ja sõpradega, et ilusa lumise talve jooksul lihvitud oskused koos järgi proovida ,“ soovitab RMK loodushoiu osakonna juhataja Marge Rammo.

Mudilastele on lisaks liulaskmisele ja lumelinna ehitamisele oma loodustarkuste kogumise ja talvise metsaeluga tutvumise retk. RMK partnerid OÜ 360 kraadi ja OÜ Matkajuht korraldavad huvilistele räätsa- ja tõukekelgumatku. Nõu antakse suusatamise algtõdedes nagu sõidutehnika, riietus ja distantsi valik. Lisaks suusahoolduse õpe kogenud määrdemeistrite juhendamisel. Avatud on suusalaenutus ja-hooldus ning lumesaani rent.

RMK Aegviidu looduskeskuse saalis näeb loodusfilme, saab tutvuda näitusega "Röövlinnud - metsa uhkus", vaadata lasteaedade konkursitööde põhjal tehtud väljapanekut "Meisterdusi metsast" ning liituda „Metsaga mestis“ metsasõprade klubiga.  Õuealal pakutakse kogu päeva kuuma teed, toidutelgis kuuma suppi, magusat saia ja teed. Kohapeal mekkimiseks ning kaasa ostmiseks leidub mett ja ravimtaimeteed. 

Osavõtutasu perele/sõpruskonnale (kuni 5 inimest) on 150 krooni. Üksikpilet eelregistreerimisel 50 krooni. Kohapeal on pere/sõpruskonna pilet 225 krooni ja üksikpilet 75 krooni. Alla 4-aastased lapsed saavad osaleda tasuta. Kõik perepäevalised saavad käepaela, mis tagab osavõtu tegevustes, osalemise loosimisel ja lõunasöögi. Pere- või seltskonnapileti lunastanute vahel loositakse välja 10 RMK metsamaja tasuta ööpäevast kasutust.

Soovitame perepäevale tulemiseks kasutada rongi. Elektrirongiga tulijatele pakume koostöös Elektriraudteega soodustust tasuta tagasisõidu näol. Soodustuse kasutamiseks tuleb Aegviitu sõidu pilet alles hoida, võtta perepäeva infotelgist "Metsaga mestis" tempel pileti tagaküljele ja tagasisõidul esitada templiga pilet. Kuna perepäeva toimumispaik Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus on Aegviidu asulast 5 km kaugusel, siis liiguvad Aegviidu looduskeskuse (Jaama 7, Aegviidu) ja Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse vahel tasuta bussid.

Üritusele toimub eelregistreerimine RMK kodulehel www.rmk.ee, lisainfo telefonil 676 7532. Veebist leiab ka perepäeva kava ning rongide ja busside sõidugraafikud.