Kalakaamera on Keila jões

Blogi
28.06.2019
RMK

Kalakaamera paikneb nüüd Keila-Joal Keila jõe suudme kiirevoolulisel jõelõigul, siit sajakonna meetri kaugusel algab juba meri. Kilomeetri kaugusel ülesvoolu asub 6,1 m kõrgune Keila juga, mis on merest tulevatele siirdekaladele ületamatuks takistuseks.

Hetkel on kaamera asetatud jõe keskel olevasse sügavamasse ja väga kiire vooluga vakku, kus võiks liikuda ka toekamaid kalu. Paistab siiski, et suvisel ajal satub siia suuremaid kalu harva, seni nähtud vimmad on olnud suurimad. Aastaajaliselt ju polegi praegu lõhedel-meriforellidel ja jõesilmudel siin midagi teha, nende kuderännet saame näha sügisel selles samas jõesälgus.  

Jälgime siis nädala jagu dünaamilist pilti kiires voolus. Seni on enamasti küll nähtud viidikaid, lepamaime, särgi, ahvenaid ja pulmarüüs ogalikke aga kunagi ei tea, kui tuleb üllatus. Kui puhub põhjakaarest tugev tuul ja merevesi jõuab jõkke siis tõenäosus üllatuseluka sattumiseks kaamera ette on olemas. Kui neid ei tule siis paneme kaamera vaiksemasse soppi, kus on kindlasti lõhede ja meriforellide maime, trullinguid, roosärgi särgi jt. kalu ning selgrootuid. Saarmas ja mink elavad siin ning kühmnokk-luik oma kolme halli pojaga.

Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Blogi

Jalase MKA soode veerežiimi taastamine

2024. aasta detsembris lõppesid Rapla maakonnas Jalase maastikukaitseala (MKA) soodes veerežiimi taastamistööd. Taastamistööde eesmärgiks oli läbi kuivenduskraavide sulgemise luua eeldused rabade, siirde- ja madalsoode ning soostuvate- ja soometsade iseloomuliku taimestiku säilimiseks ja taastumiseks.
03.02.2025
Blogi

Kuula: miks RMK märgalade taastamisega tegeleb?

Viimased ligi 30 aastat tähistatakse 2. veebruaril rahvusvahelist märgalade päeva, mille eesmärk on tõsta teadlikkust märgalade tähtsusest ja vajadusest neid kaitsta. RMK rollist käis Kuku raadios rääkimas juhatuse liige Kristjan Tõnisson.
31.01.2025