Sookurgede rändeteed

Blogi
25.09.2017
RMK

Eile oli taaskord vaja kurekaamera juurde minna – kui reedeks olid lehmad videopildi ära “söönud”, siis pühapäevases pildi puudumises toredad lehmad siiski süüdi polnud –  arvatavasti võttis hetkeline mobiiside katkemine ühenduse terveks päevaks.


Sassi poolsaar on üks läbirände sõlmpunkte, kus Soome ja Eesti sookured võtavad suuna Saaremaale ja peatuvad seal umbes nädalajagu ning rihivad seejärel üle Läti lääneranniku lõunasse. See osa sookurgedest läheb talvituma Hispaaniasse. 

Teine suur kurgede sõlmpunk asub Lahemaa Rahvuspargis, kuhu koondub kuni kümme tuhat sookurge Eestist, Soomest ja Loode-Venemaalt Karjalast. Need kured lähevad otse lõunasse talvituma jõudes Ungarisse ja Põhja-Aafrikasse. Ida- ja Kagu-Eesti kured lendavad üle Türgi Etioopiasse.

Hane- ja kureonuna tuntud Aivar Leito saadetud kaardilt näeme sookurgede kolme peamist rändeteed.  

Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Blogi

Jalase MKA soode veerežiimi taastamine

2024. aasta detsembris lõppesid Rapla maakonnas Jalase maastikukaitseala (MKA) soodes veerežiimi taastamistööd. Taastamistööde eesmärgiks oli läbi kuivenduskraavide sulgemise luua eeldused rabade, siirde- ja madalsoode ning soostuvate- ja soometsade iseloomuliku taimestiku säilimiseks ja taastumiseks.
03.02.2025
Blogi

Kuula: miks RMK märgalade taastamisega tegeleb?

Viimased ligi 30 aastat tähistatakse 2. veebruaril rahvusvahelist märgalade päeva, mille eesmärk on tõsta teadlikkust märgalade tähtsusest ja vajadusest neid kaitsta. RMK rollist käis Kuku raadios rääkimas juhatuse liige Kristjan Tõnisson.
31.01.2025