Aluoja vaateplatvorm
Põllumajandus ja Toiduamet hoiatab lindude gripi laialdase leviku eest. Palun hoidke looduses viibides eemale surnud lindudest ja vaadake, et teie lemmikloomad nendega kokku ei puutuks.
NB! Surnud linnu leidmisel ei tohi seda puutuda ega kuhugi viia! Teada tuleb anda PTA-le telefonil 605 4767 või 1247.
Vaateplatvormid asuvad otse Aluoja joastiku servas, garanteerides nii võimsa vaatemängu. Joastik saab oma veed Mägara ojalt. Enne Pühajõe orgu laskumist, moodustab Mägara oja umbes 700 m pikkuse ja u 10 m sügavuse kanjoni (Aluoja kanjon). Joastik koosneb viiest suuremast astangus.
Vaatamisväärsus
Aluoja juga. 200-250 m joast ülesoolu esineb avalõhesid ja 2 kurisut läbimõõduga kuni 5 ning sügavusega 0,5 m. Need neelavad vett kokku kuni 50 l/s, mistõttu ajuti jõe maapealne vool kuni joani katkeb. Allikad esinevad joa astanguis ja oru vasakpoolses nõlvas joast ülesvoolu. Suurim neist on Ohvriallikas, vooluhulk 40 l/s.
Varustus
Vaateplatvorm
Hooldus
Suvel 1 kord nädalas
Parkimisvõimalus
Parkla mahutab ca 10 sõiduautot.
Lisainfo
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Klikkides kaardil avaneb kaardirakendus suuremana uues aknas.
Long-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.4029722
pikkuskraad: 27.5322806
L-EST 97x: 700551.9
L-EST 97y: 6590286.9