Sündmuse pilt

Saunaviha õpituba

Viljandimaa, Tõramaa puisniidu lõkkekoht
Laupäeval 14. juunil saame kokku hommikul kell 11.00 Soomaa rahvuspargis Tõramaa puisniidu lõkkekohas. Vaatame järgi, kuidas leida kaardilt riigimets, kust kõigil on õigus võtta viha jaoks oksi.
Räägime sellest, mis mõju tervisele on erinevatel puuliikidel ja mida peale puuokste veel sobiks viha sisse panna. Sekka veel rahvapärimusi, kogemusi ja moodsaid vihtade säilitusvõimalusi.

Lõpptulemuseks on igal osalejal oma isiklik saunaviht!

Vajalik eelregistreerimine aadressil info.soomaa@rmk.ee või telefonil 526 1247.

Kaasa võtta aiakäärid või terav taskunuga. Selga ilmale ja sääskede hulgale vastavad riided. Kui kaasa võtta ka piknikusöök, on jaksu pärast vihategu veeta aega mõnel Soomaa rahvuspargi matkarajal.

Ajakava

11.00-13.00

Kohalesõidu juhend

Tõramaa puisniidu  lõkkekoht paikneb Tipu külas, Kõpu-Jõesuu maantee 24. kilomeetrilt niidule suunduva tee lõpus. Tallinna-Pärnu-Tori suunalt tulles sõita Tori asulasse, kust keerata rahvusparki suunavale Võlli teele. Sealt edasi sõita 6 km mööda Jõesuu teed kuni Jõesuu asulani. Enne Jõesuu asulasse jõudmist keerata paremale Kõpu-Jõesuu mnt-le. Tõramaa puisniidu lõkkekohani jääb veel 14,4 kilomeetrit. Jõudes külastuskeskusele suunava viidani, tuleb sõita veel 500 m, kust osutab viit 2,2 km pikkusele rajale, mis viib lõkkekohani.

Tartu-Viljandi suunalt tulles sõita mööda Tartu-Viljandi-Pärnu mnt Kõpu asulani, kust keerata peale Kõpu kalmistut algavale Kõpu-Jõesuu mnt-le. Tõramaa lõkkekohani jääb sealt veel 23,8 km. Jõudes suunava viidani, tuleb keerata vasakule, kust puisniidu ja lõkkekohani viib rada, mis on 2,2 km pikk.

Kontaktinfo

526 1247 | info.soomaa@rmk.ee

Lähenevad sündmused