RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
23. jaanuar, 2015

Hallhülged kaamerapildis

Talvisel ajal päevavalguses on hirved tulnud söödaplatsile üsna harva, mitte kordagi pole neid märgatud keskpäeval. Rebaseid ja linde on nähtud. Eks päevane aeg, olgu päikseline või pilves, pole suurimetajate ringiluusimise aeg ja sestap heidame pilgu vaid päeval töötavale hallhülge seirekaamerale.
Kätte on jõudmas see aeg, kui praegu tiined hallhülged hakkavad sünnitama oma lumekarva pojakesi. Aeg-ajalt hülgekaamerat jälgides võime õnne korral saada tunnistajaks hülgepoja sünnile. Hüljeste uurija Ivar Jüssi on näinud läbi aastate kõige varem sündinud hülgepoega juba 15. jaanuaril. Titekarvas lumivalgeid poegi hakkab sündima nagu Vändra veskist saelaudu veebruari keskpaigast kuni kuu lõpuni.

16. jaanuaril salvestatud videol näeme hallhüljeste tegemisi nii rannas kui ka tormises meres.

Paari nädala pärast näeb vaid rammusast emapiimast toitunud hallipoeg välja juba priskem.Vanadel hallidel algab paaritumismäng.


Otselink hallhülge kaamerale: http://www.looduskalender.ee/node/19354

Lisa kommentaar

Email again: