Haned rändavad

Blogi
27.03.2015
merike.bezrodnaja

Suur-laukhanede (Ansel albifrons) massilise rände aeg on kätte jõudnud. Neljapäeva, 26. märtsi hommikul oli Jüri aleviku lähistele põldudele jõudnud laskuda juba tuhandeid suur-laukhanesid ja nende parvi lisandus järjest juurde. Vägev vaatepilt.

Meilt läbirändavad laukhaned on teel talvituspaikadest Saksamaal ja Hollandis pesitsusaladele Põhja-Venemaa põhjaosas. Eesti on suur-laukhanedele tähtsaks rändepeatuspaigaks ja koondumispaigaks, seepärast nad peatuvadki meie orase- , talirapsipõldudel ning rannaniitudel nii arvukalt ja pikka aega.   Suur-laukhani meil ei pesitse, üksikuid linde on nähtud aga talvitumas. 

Suurte laukhaneparvedega rändavad sageli koos ka vähesel arvul teisi haneliike, eile jäid silma rabahaned. Kuid binokliga tasuks alati uurida, ega nende sappa pole end  haakinud mõni linnuharuldus.


Rabahaned on poetanud end suur-laukhanede parve.


Suur-laukhane kõhualune mustadest triipudest-laikudest muster on kui näpujälg – ainulaadne igale isendile.  

Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Blogi

Jalase MKA soode veerežiimi taastamine

2024. aasta detsembris lõppesid Rapla maakonnas Jalase maastikukaitseala (MKA) soodes veerežiimi taastamistööd. Taastamistööde eesmärgiks oli läbi kuivenduskraavide sulgemise luua eeldused rabade, siirde- ja madalsoode ning soostuvate- ja soometsade iseloomuliku taimestiku säilimiseks ja taastumiseks.
03.02.2025
Blogi

Kuula: miks RMK märgalade taastamisega tegeleb?

Viimased ligi 30 aastat tähistatakse 2. veebruaril rahvusvahelist märgalade päeva, mille eesmärk on tõsta teadlikkust märgalade tähtsusest ja vajadusest neid kaitsta. RMK rollist käis Kuku raadios rääkimas juhatuse liige Kristjan Tõnisson.
31.01.2025