RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
29. märts, 2019

Hirvekaamera hooaeg on lõpusirgel

Hirvekaamera kuues hooaeg hakkab otsa saama. Veebruari lõpus täitus viis aastat, kui saime esmakordselt vaadata hirvede tegemisi Saaremaal veebikaamera vahendusel reaalajas. Jah, aeg lendab, jookseb, tiksub… ei veni …

Viimaste päevade videosalvestusest näeme, et kevade teisel nädalal on ühel pullil märgata juba kuute karvast sarveharu, samal ajal, kui mõni on nudipäine ja mitmel veel sarved kindlalt peas. 


Näib, et sarvede heitmise aegu tekib segadus veel sarvedega ja äsja ehted heitnud pullide vahel. Olen märganud, et just selliste loomade lähestikku sattudes läheb sagedamini püstijalu kismaks. Küllap tekib selles olukorras hetk, kui kumbki pull ei saa aru oma positsioonist karjas.  

Sarvesaagi koristustööde käigus on hirveplatsilt ja selle vahetust ümbrusest kokku kogutud juba tosin hirvesarve ja eks mõnedki on läinud “vasakule”.

Teisipäeval, 2. aprillil kell 12.00 hirvi söödaplatsile kindlasti ei tule, sest sel ajal tulevad siia kaamera ette hoopis mehed, kes räägivad oma tegemistest kaamera taga – “köögipoolelt” ja muidugi ka hirvedest endist. Vaadake siis veel hirvekaamerat ja teisipäeva keskpäeval ka.

Peale seda kolib kaamerajaam mandrile Penijõe äärde ja siis saame juba jälgida aasta looma kopra toimetamisi ja kuulda rändavate ja kohalike lindude hääli.


Lisa kommentaar

Email again: