RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
05. juuni, 2020

Hirvekaamera lõpetas hooaja

Möödunud aastane vana hein, kamalutäis vilja ja posti otsas olev lakusool hirvi enam maikuus söödaplatsile ei meelitanud. Miks peakski, kui värsket toitu on kõikjal sõraga segada. Paaril korral siiski mõned hirved sattusid söödaplatsi serva rohtu nosima ka lehekuul, aga see oli pigem juhuslikku laadi.


Videost paistab, millised elukad möödunud kuul, peale hirvede, veel siia metsaserva asja tegid.

Rebased käisid kaamera eest läbi vähemasti paar-kolm korda päevas ja arvata võib, et nad on koduks võtnud siit umbes neljasaja meetri kaugusel mullakünkas olevad vanad mägraurud. Küllap neil seal pojad urus, miks muidu on siit vana rebane mitmeid kordi läbi sörkinud, toidupoolis lõugade vahel. Mäger ise on eetrisse jõudnud harva, metsnugis samuti.

Peale hirvede huvi kadumist söödaplatsi vastu kevadisel ajal, hakkasid siin hommiku ja õhtutundidel käima julgemalt metskitsed.

Ei meenu, et kogu hirvekaamera ajaloo jooksul oleks varem kaamera ees näinud halljänest. Aprilli lõpus oli kaamerapildis askeldamas korraga kolm looma, mais on platsil märgatud ühte halljänest.

Maikuu kõige suuremad üllatajad olid muidugi metssead, kes olid seakatkust räsituna kaamerapildist kadunud juba kolm pikka aastat. Nüüd siis korraga viis emist tosina põrsaga.

Hirvekaameraga jätkame sügisel, ehk õnnestub alustada jooksuajal. 

Ps: Hirvekaamera on juba Saaremaalt kolitud mandrile, ühte põnevasse paika Pärnumaa metsade keskel, kus näeme enam kiskjaloomade tegemisi. Kohe, kui andmeside saab vajaliku kiiruse – hakkame pihta. 

Lisa kommentaar

Email again: