RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
27. oktoober, 2016

Hooldustööd peenelehise hiireherne heaks

Viidumäe looduskaitsealal tehti 2016. a oktoobris hooldustööd peenelehise hiireherne (Vicia tenuifolia) kasvukohas. Taimele soodsamaid valgustingimusi kujundati 1,7 ha suurusel alal.



Peenelehine hiirehernes on meil haruldane, II kategooria kaitsealune taim. Eestis võib teda leida vaid Lääne-Saaremaa raiesmikel ja metsaservadel.


Peenelehise hiireherne leiukohad Eesti taimede levikuatlase andmetel.



Hooldustööd tehti endisele tormimurrualale kujunenud puistus. Tormimurrualale on mõnede aastakümnete jooksul taas kujunenud mändide ja kaskede enamusega metsakooslus, sekka tamme, pärna ja kuuske.



Alusmetsas oli üsna tihedalt sarapuupõõsaid. Tihe alusmets muutis valgusolud kaitsealustele taimedele ebasoodsaks.



Hooldustööga lõigati maha osa sarapuupõõsaid ja põletati kohapeal. Lähiaastateks on haruldastele taimedele kujundatud soodsamad valgustingimused. Looduskaitsetalituse tööjuht Timo Asuja vaatab tehtut üle.



Ka samal alal kasvav mägi-naistepuna (Hypericum montanum) peaks nüüd valgusküllasemates oludes end paremini tundma. Temagi on II kategooria kaitsealune liik.

Lisa kommentaar

Email again: