RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
03. juuni, 2019

Karjamaa taastamine Kirblas. Vaatlused aastatel 2014 ja 2019.

Läänemaal, Kirbla lähistel, toimus 2014. aastal aruniidu ja puiskarjamaa taastamistöö. Allpool on mõned pildid olukorrast aastal 2014 ning mis on saanud aastaks 2019.

Jaanuar 2014. Töö oli pooleli, taastati aas-rebasesa ja ürt-punanupuga niitu ning puiskrjamaad. Kokku tehti tööd 13 ha suurusel alal. Ala oli üsna võsastunud. Töö teostas RMK tellimusel OÜ Metsa Team. Töö tehti käsitööna.
Mai 2019, sama koht. Rentnik OÜ Kirbla Mahe on ala järjepidevalt karjatanud. Usutavasti jõuavad loomad selgi aastal ala hooldama. Poollooduslike koosluste taastamistööl tekkinud armid on maastikult kadunud.Sellistel aladel mürke ega kunstväetisi ei kasutata. Puhas keskkond.

Lisa kommentaar

Email again: