RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
23. jaanuar, 2015

Kas karule võiks tunduda, et ta on ilusam kui sookurg?

On ülimalt tore, et meil ei ela jääkarud, puumad, tiigrid, anakondad, must-mambad, mustad lesed ega cupacabrad. Nii saavad fotokütid Hiiumaal toimunud Vereta Jahi ajal rahulikult mõtiskleda, kartmata kedagi muud kui puuke – ja videograafe.
Ehk siis – Liis Mutli ja Martin Kaasen Overallist väntasid ja monteerisid video Hiiumaal Vereta Jahis kogutud videosaagist.

Guido arvab, et saak polegi nii oluline, tähtsam on fotoküttide seltskond. Jaan räägib põllul igast asendist pildistatud hundist ja arvab, et igavesti igavad kaadrid, mingi koer jookseb põllu peal – on ju igav. Jarek, kes pildistab palju inimesi, leiab, et loodus on väärt põgenemise koht ja alati aus paik. Seal ei ole mingit teesklust, või et keegi tahaks olla pildil parem ja ilusam kui ta on. Kaido avastas, et kõige olulisem vee all on saada objektile võimalikult lähedale. Urmas kütib kormorani asemel nurmenukuliblikat ja tunneb rõõmu mõnusast vaikusest, mis polegi päris vaikus…Vaatame.

 

Vereta Jahi näitus on avatud esmaspäevast reedeni kell 9-18 RMK Tallinna kontori aatriumis Toompuiestee 24 veel jaanuari lõpuni. Veebruaris-mätsis on võimalik näitust vaadata Pärnu keskkonnahariduse keskuses, seejärel Tartu keskkonnahariduse keskuses.

Lisa kommentaar

Email again: