RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
16. september, 2019

Lendorav ilmutas end taas

Nagu väikesed hallid mardused, ilmutavad lendoravad end aeg-ajalt inimestele, et anda märku oma olemasolust, ja kaovad siis taas. Seekord sai keset kibekiiret tööaega ilmutuse osaliseks  Vikingmodum OÜ harvesterijuht.

Nii nagu seadus ja kord ette näeb, nii peatas harvesterijuht töö ning teatas RMK poolsele tööjuhile, kes omakorda peatas kõik tööd leiukoha lähiümbruses. Järgmisel hommikul vaatasime koos piirkonna üle ning edastasime info Keskkonnaametile. 

Sedapuhku on tegemist kõige idapoolsema lendorava leiuga viimaste aastakümnete jooksul: enam kaugemale itta ei saa minna, sest kohe on vastas Narva jõgi ja selle taga juba Venemaa. Mis omakorda tähendab seda, et lendorava levila käib taas Narva jõe kaldalt vastu Pandivere jalamit.

Siin ka Vikingmodum OÜ harvesterijuhi poolt tehtud foto, mis annab tunnistust lendorava napist pääsemisest. Fotot vahendas RMK praaker Kristjan Karro.

Lisa kommentaar

Email again: