RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
29. november, 2019

November hirveplatsil

Hirved on novembris söödaplatsile jõudnud reeglina igal õhtul ja alati pimedal ajal. Paar erandit siiski on olnud. Kaks hirvepulli, üks kolmeteist- ja teine kaheksaharuliste sarvedega, tulid päeval juba enne kolme ning pulgajuku oli ühel päeval kohal kell 16.15.

Mida lühemaks päev järjest jääb, seda varem ka hirved platsile tulevad. Viie paiku õhtul hakkavad kogunema ja järmise päeva hommikul kell seitse on viimane läinud.

Nii nad siin vahelduva eduga ja lühemate vaheaegadega pimedast valgeni porgandeid ja nüüd ka silopalli nosivad.  

Päris raske on kokku lugeda, kui palju erinevaid hirveisendeid platsil käib, ega nad ju kõik korraga kaamerapildile end ei säti. Püüdsin erinevad loomad üle lugeda ja sain vähemalt viisteist hirvepulli, kaks hirvelehma ja ühe vasika – kokku 18 looma. Kõige vägevam loom sellest karjast oli neljateistharuliste sarvedega hirv. Videost näeme, et peale hirvede on siit teisigi loomi läbi käinud. Kõige sagedasem tegelane on muidugi rebane, kes iga paari päeva tagant ikka end näitab. Videos vilksatab korraga kaadrist läbi uudishimulik rebane ja mägra priske ahter. Kaks kährikut, üksi või paaris, on kuu jooksul mitu korda platsi külastanud. Korra sörkis oma teed metsnugis…


Lisa kommentaar

Email again: