RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
01. september, 2015

Pilootprojekt leevendamaks kuivendusest tingitud negatiivset mõju vee-elustiku mitmekesisuse majandusmetsas

Tartu Ülikooli ja RMK koostöös rajati 2015. aastal rekonstrueeritavatele metsakuivendusobjektidele (Ropka ja Valgma) negatiivset kuivendusmõju vähendavate looduskaitseliste meetmetena erinevaid väike veekogusid.

Ideest teostuseni läks nii mõnigi aasta, kuid täna võib rõõmustada, et veekogud on valmis ning järgnevatel aastatel saab hakata nende kasutegurit mõõtma. Järgnevatel piltidel võib näha erikujulisi ja erinevate mõõtmetega "lompe" ning kõige lõpuks pilt tüüpilisest kuivenduskraavist.

Lisa kommentaar

Email again: