RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
19. aprill, 2023

Pilte lahekaamerast

Liivi lahe rikkalikust elustikust annab tunnistust läbi lahekaamera jäädvustatud pildivalik. Siin saame vaadata pilte vähem kui kolme nädala jooksul tabatud hetkedest Häädemeeste rannas ja rannikumeres.

Üks põnevamaid sündmusi leidis aset paaril-kolmel päeval, kui kaamera lähedale rannasoppi tekkis “veealune söödaplats”. Madalasse kaldavette saabus hõbekogreparv, mis ei jäänud märkamatuks kalatoidulisele linnuhordile. Pidusöögist said osa jääkosklaparv, kala-, naeru- ja hõbekajakad, hall- ning hõbehaigrud ja küllap teisigi veel. Pimedal ajal infrapunavalguses välkusid siis saarma silmad.

Haigrud
Hallhaigrud kalal
Jääkoskel
Jääkosklad
Kogrejaht
Kogrejahilised
Vana ja noored merikotkad
Kotkas ja vares
Kühmnokk-luik ja noored merikotkad
Noored merikotkad
Merikotkad jagelevad

Karvastest loomadest on kaamera ette sattunud kõige sagedamini rebased, šaakal on ära nähtud, kobrastki mõnel korral. Merikotkad jälgivad ümbrust harilikult kaugematel merekividel aga on ka rõõmustanud vaatajat siinsamas lähedal veepiiril.

Hommikune rebane
Kaks rebast rannas
Šaakal
Kobras

Päikese loojanguaja värvid meeldivad muidugi paljudele vaatajatele, nõnda saabki õhtuks pööratud kaamera loojangu suunale, tüüne merega loojub päike ikka koos linnusiluettidega.

Laskuvad haned
Haigrud loojangus
Loojangus
Sookured tulid ööbima
Hallhaigrud ööbimas

Lisa kommentaar

Email again: