RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
30. jaanuar, 2017

Poolloodusliku koosluse taastamistöö Ruhvel

Ruhve poolsaarel lõppesid loopealsete taastamistööd 17 ha suurusel alal.

Ruhve poolsaar asub Saaremaal Laimjala vallas. Taastatud objekt Ruhve poolsaarel kuulub Kahtla-Kübassaare hoiuala koosseisu.Objekti asukoht kaardilTaastamisel oli kinnikasvanud kunagine looniit. Küllaltki tüsedamullaline ja toitainerikas loopealne oli aja jooksul kattunud tiheda kadastikuga. Võimalik, et ala suurem kinnikasvamine sai hoo sisse teise maailmasõja järgsel perioodil.

Viimasel kümnendil oli maa kasutaja kadastikku rajanud koridore ja käike. Neid on näha ülaltoodud pildil. Avatud rajad olid hästi kamardunud ja esines loopealsele iseloomulik taimestik. Kogu 17 ha suuruse ala taastamistööks ei olnud aga piisavalt vahendeid ega võimalusi.

2013. aasta veebruarist on poolsaart läbivast teest lääne poolne ala RMK halduses. Tõsisema taastamistööni jõudsime 2016. a lõpus. Tehnika ja kogenud töömeeste abil teostati taastamistöö kiiresti, tõhusalt ja hästi. Taastatud ala on ülaloleval pildil märgitud punase piirjoonega.Ruhve kadastik 2013. a suvelMaa kasutaja poolt rajatud koridorTöö  2016. a detsembrisVaade alale 2017. a jaanuarisVaade alale 2017. a jaanuarisTaastamistööd tegi OÜ Sikassaare Vanametall. Kindlasti on oluline, et ala saaks tõhusa karjatamiskoormuse.

Lisa kommentaar

Email again: