Sookurekaamera Sassis

Blogi
13.09.2017
Maria Plink

Mobiilne veebikaamera, mis hiljuti jälgis kurvitsate rännet, on nüüd Matsalu Rahvuspargis Sassi poolsaarel rändavate sookurgede võimalikus ööbimispaigas.

Sookurgede ränne kogub hoogu ja selle haripunkt saabub harilikult septembri teises pooles kui põhjapool muutub ilm kargemaks.

Eile päeval oli Sassi poolsaarest umbes 5 km kaugusel kõrrepõllus juba näha 500- pealist kureparve. Peamised toitumispaigad asuvad siin suurematel põllulaamadel Sassi poolsaarest idas kuni Kirimäe ja Martnani. 

Sookure riikliku seire koordinaator Aivar Leito andmetel on Matsalu lahe ümbruses tähtsaim rändavate sookurgede ööbimispaik just Põgari-Sassi piirkond Tauksi saare ja Tuuru ranniku vahel. Lahe ümbruses peatub sügisrändel kuni 20000 lindu. 

Sookurgede salgad saabuvad ööbimispaika enamasti paar tundi enne kuni pool tundi pärast päikese loojangut ja lahkuvad sealt hommikul päikesetõusu aegu. Neil aegadel ongi suurim tõenäosus kaamera ees näha neid graatsilisi rändajaid ja kui parasjagu linde pildil polegi on ikka kuulda nende võrratut häält.  

Peale sookurgede on kindlasti lähinädalatel võimalik jälgida ka laglede ja hanede salkasid, hõbehaigrud, kuullilisi, parte ning teisigi rändureid ja paiksemaid linde.

Tasub ka päeval pilku peal hoida.

 


Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Blogi

Jalase MKA soode veerežiimi taastamine

2024. aasta detsembris lõppesid Rapla maakonnas Jalase maastikukaitseala (MKA) soodes veerežiimi taastamistööd. Taastamistööde eesmärgiks oli läbi kuivenduskraavide sulgemise luua eeldused rabade, siirde- ja madalsoode ning soostuvate- ja soometsade iseloomuliku taimestiku säilimiseks ja taastumiseks.
03.02.2025
Blogi

Kuula: miks RMK märgalade taastamisega tegeleb?

Viimased ligi 30 aastat tähistatakse 2. veebruaril rahvusvahelist märgalade päeva, mille eesmärk on tõsta teadlikkust märgalade tähtsusest ja vajadusest neid kaitsta. RMK rollist käis Kuku raadios rääkimas juhatuse liige Kristjan Tõnisson.
31.01.2025