Talvekaamera Häädemeestel

Blogi
20.12.2022
Maria Plink

Häädemeeste aleviku lähistele Pärnumaal seadsime üles reaalajas pilti edastava kaamera. Kaamera nimeks sai tagasihoidlikult “Talvekaamera”, kuigi jah, algne ambitsioon oli, et sellest ranna-äärsest kaamerast saab “Šaakalikaamera” nagu aastate eest oli šaakaleid jälgiv kaamera Läänemaal Metsküla rannas ja Saastna poolsaare rannikul.

Hiireviu
Hiireviu

Siin piirkonnas on šaakalid elanud juba aastaid, kuid viimase poole aasta jooksul pole neid nähtud-kuuldud sellisel määral nagu mullu, kui naabruses oleva maja peremehe magamistoa akna all aias toimetasid tihtilugu viis šaakalit ja lausid vahest pererahvale “unelaulu” või siis õrritasid lihtsalt aedikus olevaid koeri.

Küllap need šaakalid ikka on jätkuvalt siinsetel randadel ja jõuavad ühtäkki ka kaamera ees oleva salaküti kuuliläbi hukkunud punahirve korjuseni. Teadaolevalt pole Häädemeeste randadel viimase aasta jooksul peale kahe šaakali kütitud. 

Senise 3 kaamera testimispäeva jooksul on hirve korjusel märgatud pimedal ajal ühte rebast, päeval kahte ronka ning ühte hiireviud nende umbes tuhande seast, kes on Eestimaale talvituma jäänud.

Rongad ja hiireviu
Rongad ja hiireviu

Kindlasti saabuvad hirvekorjusele varsti ka merikotkad, kui mitte enne siis peale seda, kui pilliroo taga olev meri jääkaane alla jääb ja kotkad kala püüda siin merelahes enam ei saa.

Häädemeeste on aastate eest kuulsust kogunud paranormaalsete nähtuste tõttu, sattunud saatesse “Pealtnägija” ning dokumentaalsaatesse “Häädemeeste UFO”. Siia vahetusse naabrusesse on rannale ehitatud kümnekonna aasta eest lausa vaatlustorn paranormaalsete nähtuste ja tundmatute objektide vaatluseks. Nii et, mine isahane tea. Mida kõike siit “Korjusekaamerast” – “UFO kaamerast” näha saab? Oi,Oi!


Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Blogi

Jalase MKA soode veerežiimi taastamine

2024. aasta detsembris lõppesid Rapla maakonnas Jalase maastikukaitseala (MKA) soodes veerežiimi taastamistööd. Taastamistööde eesmärgiks oli läbi kuivenduskraavide sulgemise luua eeldused rabade, siirde- ja madalsoode ning soostuvate- ja soometsade iseloomuliku taimestiku säilimiseks ja taastumiseks.
03.02.2025
Blogi

Kuula: miks RMK märgalade taastamisega tegeleb?

Viimased ligi 30 aastat tähistatakse 2. veebruaril rahvusvahelist märgalade päeva, mille eesmärk on tõsta teadlikkust märgalade tähtsusest ja vajadusest neid kaitsta. RMK rollist käis Kuku raadios rääkimas juhatuse liige Kristjan Tõnisson.
31.01.2025