RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
23. september, 2019

Tere sügis!

Pööripäev on käes, sügis algas täna kell 10.50 – Tere sügis! – kuigi jah kevade algus on tundunud läbi aegade alati optimistlikum.

Ikka ja jälle, rohkem kui tosinkond aastat juba, tuleb vähemasti igal sügisel meelde Singapuri taksojuhi jutt nende ja meie aastaaegade võrdlusest. Ta arvas, et te olete seal Eestis väga õnnelikud inimesed. “Teil on neli aastaaega aga meil ainult kaks, eriti igav ja homse päeva ilm on alati teada. Neid kahte aastaaega kutsutakse siin dry season ja bus station season”.Ta teadis vist, millest nii veenvalt rääkis, sest väidetavalt oli ta väisanud ka meie maad. Peab ehk tõesti temaga nõus olema. 

Siia mõned pildid ja video päevast enne astronoomilise sügise saabumist. 

Audru poldril toitusid umbes 300 valgepõsk-laglet, arvatavasti jõudsid nad siia Novaja Zemljalt. 


Noor kanakull istus traadil Märjamaa lähistel. 

Kaks merikotkast jäid silma Vääna-Jõesuus ja teised kaks Pärnu lähistel, nemadki rändavad. 

Ohakalindude rännet oli märgata rohkem kui nädala eest, eile olid samuti rändel. 

Punaseks värvunud lehtedega lodjapuupõõsastel on sel sügisel eriti palju mahlast raskeid kobaraid ja…  

…pihlakaid palju. 

Eilsest veel: Vigala ümbruses nähti vägevaid sookure- ja haneparvi, Kabli linnujaamas rõngastati kolm kastitäit linnumõrda sattunud rändavaid sinitihaseid.


Lisa kommentaar

Email again: