RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
13. juuli, 2020

Üraskikaamera lõpetas

Poolteist kuud eetris olnud üraskikaamerast oli võimalus kuusetüve koorel jälgida eelkõige kuuse-kooreüraskite tegevust.

Vaid 200 cm2 suurusel koore pinnal oli näha, kuidas kahjurmardikad hulgaliselt koore sisse ümaraid auke närisid ja aimdust saada nende varjatud koorealusest tegevusest, mis väljendus üraskiaukudest välja pudenevas ohtras näripurus.

Üraskite koorealuse tegevuse suur ulatus tuli ilmsiks alles siis, kui kaameras paistnud koorelapike sai tüvest lahti lõigatud. Koore sisse näriti selle aja jooksul tihe käigurägastik, siin oli näha veel vastseeas üraskeid, nukke ja verinoori helepruune mardikaid.

Videos räägib Tavo Uuetalu kuuse-kooreüraskite elust ja tähelepanekutest kevadel alanud üraskiseirel.


Lisa kommentaar

Email again: