RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
13. september, 2021

Väike ja kaunis taastatud puisniit Marimetsa looduskaitsealal Kalju külas

2021.a septembris lõppes 2,6 ha suuruse puisniidu taastamistöö Lääne-Nigula vallas Kalju külas. Objekt paikneb Marimetsa looduskaitsealal.

Pikka juttu siin kirjutada ei ole. Lisatud on talviseid pilte võsastunud, aastaid hooldamata puisniidust, mis said tehtud 2019. a jaanuaris tööd ette valmistades. Taastamisraie toimus 2020. a teisel poolel ning juure- ja kännuvõsude järelpurustamine tehti 2021. a septembris. Talviste piltide järel näeme pilte puisniidust 2021. a septembris.

Jaanuar 2019


September 2021

Lisa kommentaar

Email again: