RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
20. oktoober, 2022

Valgepõsk-lagled Sassis

Sassi poolsaare lagedatel vingub praegu ikka veel õige vali tuul, juba nädala jagu. Enne seda, vaikse ilmaga oli mitmel päeval-ööl võimalik kuulata kvaliteetset helipilti poolsaarel tegutsevatest elukatest. Veiste ammumise kõrval kuuldus päevasel ajal rändavate linavästrikute ja põldlõokeste hääli, merikotka häälitsusi, lendavate kühmnokk-luikede tiivavihinat, puhkavate valgepõsk-laglede “juttu”, parte, kajakaid, randtiire jm.

Videvikus andsid tooni Tauksi rannale ööbima laskuvate suurte sookureparvede võimas heli ning hiljem pimedas – üllatusena šaakalite ulg. Viis aastat tagasi, kui meil oli siin Sassis sügisel sookurekaamera siis šaakaleid poolsaarel veel kuulda ei olnud. 


Ehk nädala eest, ühel tuulisemal päeval saabusid kaamera juurde uudistama mustad veised ja disainisid kaamera väga hea heli häirivalt vastikuks pirinaks. Viie aasta eest pistsid veised nahka kaamera videopildi ehk siis videopilti edastava kaabli.  

Tänaseks on kaamerajaamal kaitsev elektrikarjus ümber ning heli jälle hea, õhtul tuulgi vaibub ja haneparved lendavad.

Hommikul oli vihma ja vikerkaar.


Lisa kommentaar

Email again: