RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
23. aprill, 2018

Valgeraba taastamistööd suvepausil

Käisime möödunud nädalal Reevo ja töövõtjaga Valgeraba lõunaservas ehitushooajale punkti panemas.

Vaatasime üle kontrollimata paisud. Jaanuari lõpus alustatud töödega on jõudsalt edasi liigutud. Siia piirkonda plaanitud 75 paisust on valmis 55 ja üldmulje tehtud töödest hea.

Meedia vahendusel saime lugeda, et tänavu ei olnudki Soomaal teab mis suurt üleujutust. Vesi (lumi) olla jäänud taevasse. Tegelikult on vett küll, aga taastatud soodes paisude taga kinni. Valgeraba lõunaserva metsaalused ujuvad! Vett on väga palju ja alal liikumine keeruline.

Niru üleujutuse põhjuse kohta tehtud märkus on muidugi nali, aga vee tippkoormuste teatud silumine mõistagi toimub ja see on ainult hea. Kahepaiksetele meeldib ka siin kindlasti oluliselt rohkem. Linnustiku osas andsid külastuse hetkel tooni metstildrid ja pardid. Metsakanasid ei oska selles lompide süsteemis hästi ette kujutada, aga kõrgvesi kindlasti taandub ja küll nad naasevad. Kaugemas tulevikus lirtsub vesi aga jälle koheva turbasambla vaiba all.Lisa kommentaar

Email again: