RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
23. oktoober, 2017

Vereta jaht 20

Eestimaa eripalgelisis eri paigus on vereta jahti peetud juba 20 aastat. Fotovõistlust peeti tänavu Põlvamaal, kus “saakloomaks” oli aasta loom metskits. Aasta loomale fokuseerimine on viimastel aastatel juba kenaks traditsiooniks saamas toetamaks aasta loomaga seotud tegemisi.

Ja tõepoolest – ükski aasta pole kaamerasilma ette sattunud nii palju metskitsi. Žüriile esitatud 280st tööst kujutasid lausa 76 aasta looma.

Võidusarved sai seekord pähe Jarek Jõepera oma metskitse pildiga.

Kindlasti soodustas kaameraga varitsemis- ja hiilimisjahti vereta jahiga samaaegselt 19.-21.mail Eestimaale saabunud soojalaine, mis raputas nii kahe- kui neljajalgsed muidu jäisest tardumusest.  

RMK Tallinna peamaja aatriumis on vaatamiseks väljas žürii poolt valitud 64 tööd. Võistlus oli tasavägine, pildid lähevad iga aastaga aina paremaks ja fotograafi silm teravamaks ning päästikunäpp kiiremaks.

Žürii elu teeb see mõistagi keerulisemaks aga kes siis selle üle kurdaks kui jälle üks Eestimaa nurgake nii kenasti jäädavalt pildi sisse saab pandud.  

RMK tunnustuse sai Jaak Lippmaa männikärsaka foto eest. 

Näitus jääb avatuks 14. novembrini.

Vereta jahti korraldavad RMK ja Overall Eesti AS.


Lisa kommentaar

Email again: