RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
28. jaanuar, 2021

Video – Hülged pealinnas

Loodus tuleb meritsi linna. Tallinna kesklinnas Admiraliteedi basseinis on end pikemalt sisse seadnud hallhülged. Esimest korda nähti ühte mereelukat möödunud aasta 26. novembril ja sellest ajast alates on siin hallhülged viibinud igapäevaselt. Basseini veepiiril on korraga silmatud koguni nelja halli peanuppu ja kõik nad paistavad olevat üheealised noored loomad, kes on juba napilt suguküpsed või siis peagi selleks saavad. 


Admiraliteedi basseinis on hülgeid nähtud varematelgi aastatel, kuid alati ikka ühte looma ja sedagi vaid lühiajaliselt. Siiski, üks eriti tähelepanuväärne erand aegade jooksul on olnud, kui 2011. aasta aprillis sünnitas halliema basseinijääle valge poja ja oli temaga seal pikemalt.

Hallid võivad kuude kaupa vees olla ilma, et peaks sealt kuhugi kuivale maale loivama. Siin basseinis sellist kohta polegi, kus hüljes saaks veest välja tulla nii, et kui jääd ei teki siis kümne aasta tagune kena sündmus ei saa kuidagi korduda.

On üllatav, et basseini kaldal olevalt ehituselt kostuv muljetavaldavalt  tugev müra hülgeid kuidagi ei häiri – vee alla kära nii hästi ei kostu. See hülgekamp on vist juba linnastunud ja selle mürgliga kohanenud – linna hallid.


Hülge poolt vaadates, miks peakski elu Admiraliteedi basseinis halvem olema, kui näiteks kaugel Innarahul – ohtu pole, kala on seal kus hüljes, müra ei morjenda…

Üsna väike Admiraliteedi bassein on meeltmööda ka talvituvatele veelindudele. Siin toimetavad vahelduva eduga kümneid jääkosklaid, kalakajakaid, sinikaelparte, hõbekajakaid  ja teisigi linnuliike.

                                                                                                                                     Jääkosklad

Lisa kommentaar

Email again: