RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
31. jaanuar, 2020

Video – Rebane ja ärkvel mägrad

Sellel talvel pole linnamägrad senini veel talveuinakut pidanud, küllap on maamäkradega sama lugu. Terve jaanuarikuu on nad mägrakaamera ees pikemalt või lühemalt tegutsenud, vaid üksikutel eriti tuulistel ööpäevadel ei õnnestunud ühtegi isendit silmata. Pole ka imestada, ehk siis vaid erakordselt sooja talve üle, et mägrad ei tuku.
Käesoleval talvel on meie mäkradega läinud samaviisi, kui harilikult nende liigikaaslastel levila lõuna- ja lääneosas, kus talved ongi umbes sellised nagu meil praegu õues paistab. Mõistagi, ei ole mäkradele talveuinak kuidagi kohustuslik ega mingi traditsioon või rituaal, vaid ikka loomupärane reaktsioon ellujäämise nimel karmil aastaajal.
Meie mägrad siin linna servas, nagu videost paistab, on jätkuvalt aktiivsed, veeretavad hoogsalt pesa tarbeks kulupalle ja jagub ka lustlikku meelt.

Teistest loomaliikidest on lõppeval kuul õnnestunud näha kolmest siin varem luusinud rebasest vaid ühte looma, kes tuleb sageli uru juurde ja uudistab selle seeski.
Detsembris tihti rambivalgust nautinud halljänes on enne uue aasta saabumist jäljetult kadunud, kärntõvest räsitud rebane pole tagasi tulnud, metskitsed aeg-ajalt näitavad end.

Lisa kommentaar

Email again: