Blogi eesmärk on kajastada RMK Looduskaitseosakonna töötajate tööga seotud emotsioone ja mõtteid ning teavitada avalikkust looduskaitsetöödega seotud kordaminekutest ja probleemidest.  Blogi sissekanded väljendavad RMK LKO töötajate isiklikke mõtteid ja veendumusi ning ei väljenda RMK ametlikke seisukohti. Blogi ei ole RMK ametlik suhtluskanal. Head lugemist! 
14. veebruar, 2015

Huvitav leid välitööl

Rõngastatud kotkas haava okstes.

Läänemaal, Haeska lähistel vältööd tehes, sattusin ühe haava juurde, mille okstes, umbes 6 m kõrgusel, rippus hinge heitnud merikotkas. Ta oli rõngastatud märgisega B4 22. Võtsin ühendust ornitoloog Renno Nellisega, kelle sõnul sellise numbriga lind ei olevat Eestis rõngastatud. Edastasin ka koordinaadid ja loodetavasti saame hiljem kuulda, mis oli linnu elutee lõppemise põhjuseks. Linnule lubati järgi minna ja uurida surma põhjust.Hoiab küünistega oksast kinni.Number näitab, et ole Eestis rõngastatud.Lind oli kõrgel puu otsas.


Rääkides aga välitööst selle koha juures, siis olin hindamas keskonnaregistris registreeritud puisniitu, et vastavusel teha ettepanek ala rendile andmiseks. "Puisniit" nägi välja selline nagu alloleval pildil. Imestust see ei tekitanud, sest praktika on näidanud suurt vigade hulka registris.
Ja kuhu oli teel see röövik õhtu eel veebruarikuus? Igatahes ma sekkusin looduslikku kulgemisse, võtsin ta rajalt maha ning viisin lehtedest ja kulust koosnevasse kuivemasse keskkonda. Ilmselt rohukedrik, nemad võivad sulailmaga liikvele minna.


Lisa kommentaar

Email again: