Huvitav leid välitööl

Blogi
14.02.2015
Ants Animagi looduskaitsespetsialist
looduskaitsespetsialist

Rõngastatud kotkas haava okstes.

Läänemaal, Haeska lähistel vältööd tehes, sattusin ühe haava juurde, mille okstes, umbes 6 m kõrgusel, rippus hinge heitnud merikotkas. Ta oli rõngastatud märgisega B4 22. Võtsin ühendust ornitoloog Renno Nellisega, kelle sõnul sellise numbriga lind ei olevat Eestis rõngastatud. Edastasin ka koordinaadid ja loodetavasti saame hiljem kuulda, mis oli linnu elutee lõppemise põhjuseks. Linnule lubati järgi minna ja uurida surma põhjust.


Hoiab küünistega oksast kinni.


Number näitab, et ole Eestis rõngastatud.


Lind oli kõrgel puu otsas.

Rääkides aga välitööst selle koha juures, siis olin hindamas keskonnaregistris registreeritud puisniitu, et vastavusel teha ettepanek ala rendile andmiseks. “Puisniit” nägi välja selline nagu alloleval pildil. Imestust see ei tekitanud, sest praktika on näidanud suurt vigade hulka registris.

Ja kuhu oli teel see röövik õhtu eel veebruarikuus? Igatahes ma sekkusin looduslikku kulgemisse, võtsin ta rajalt maha ning viisin lehtedest ja kulust koosnevasse kuivemasse keskkonda. Ilmselt rohukedrik, nemad võivad sulailmaga liikvele minna.

Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Blogi

Jalase MKA soode veerežiimi taastamine

2024. aasta detsembris lõppesid Rapla maakonnas Jalase maastikukaitseala (MKA) soodes veerežiimi taastamistööd. Taastamistööde eesmärgiks oli läbi kuivenduskraavide sulgemise luua eeldused rabade, siirde- ja madalsoode ning soostuvate- ja soometsade iseloomuliku taimestiku säilimiseks ja taastumiseks.
03.02.2025
Blogi

Kuula: miks RMK märgalade taastamisega tegeleb?

Viimased ligi 30 aastat tähistatakse 2. veebruaril rahvusvahelist märgalade päeva, mille eesmärk on tõsta teadlikkust märgalade tähtsusest ja vajadusest neid kaitsta. RMK rollist käis Kuku raadios rääkimas juhatuse liige Kristjan Tõnisson.
31.01.2025