Tule istutama!

Puid istutades saab igaüks meist anda panuse tulevikumetsale. Tule Sinagi 13. mail 2022 RMK metsaistutuspäevale ja aita pisikestel puudel juured mulda saada!

Ootame Sind:
 • Harjumaal Kose-Uuemõisas, vaata asukohta Google kaardilt, Tallinna kesklinnast 40 km kaugusel. Kohad täis! Kose-Jägala mnt keerata RMK Metsapäeva viida juurest Sutika teele ja sõita 1,5 km istutuskohani. Parkimine metsatee ääres.
 • Raplamaal Pajaka külas, vaata asukohta Google kaardilt, Tallinna kesklinnast 52 km kaugusel. Kohad täis! Istutuskoht jääb Vardi-Nurme tee äärde. Parkimine istutuskoha kõrval olevale ringteele.
 • Tartumaal Võõpste külas, vaata asukohta Google kaardilt, Tartu kesklinnast 28 km kaugusel. Tartu-Räpina mnt keerata Melliste Coopi juurest Võõpste poole ja sõita 7 km kuni Vana-Kastre-Kastre-Võnnu mnt-ni. Sealt keerata paremale ja sõita 2 km kuni RMK Metsapäeva viit näitab Põdrapalu teele. Istutuskohale jääb ärakeeramiskohast veel 2 km. Parkimine metsatee ääres.
Päevakava:
 • Kell 12.00 koguneme istutuslangil. RMK kogenud metsakasvatajad jagavad nõuandeid istutajatele. Istutajad varustame vajalike töövahenditega.
  Harjumaal tervitavad metsaistutajaid keskkonnaminister Erki Savisaar ja RMK metsakasvatustalituse juhataja Toomas Väät, Raplamaal metsaülem Margus Emberg ja  Edela metsakasvatusjuht Priit Kõresaar ning Tartumaal Kastre vallavanem Priit Lomp, metsaülem Toomas Haas ja Kagu metsakasvatusjuht Indrek Karolin.
 • Kell 14.00 jäädvustame päeva ühispildi ja istutuspäeva tähistava tahvli paigaldamisega. Pakume registreerunud osalejatele maitsvat ukraina borši. Vastutustundlik metsaistutaja on teadlik, et ühekordsed nõud on koormaks keskkonnale ja võtab supi söömiseks oma korduvkasutatavad nõud kaasa. 
 • Kell 14.15 võimalik osa saada heast ukraina muusikast. Harjumaal astub üles Svjata Vatra. 
  Raplamaal laulab ja viiuldab Arina Sesmii ning Tartumaal laulab ja mängib banduurat Inna Lisnyak.
 • Kell 15.00 päeva lõpp

Soovitusi metsaistutajale:
 • Riietuge vastavalt ilmaoludele. Jalas peavad kindlasti olema kummikud või muud metsatööks sobilikud jalanõud.
 • Võtke kaasa juua – tööd tehes võib kergesti janu tekkida.
 • Sel ajal on metsas juba liikvel ka puugid. Seega kontrollige teatud aja tagant oma riideid ning koju jõudes raputage need puhtaks.

Ootame istutama töökollektiive, sõpruskondi ja peresid, kes naudivad looduses viibimist. Pane oma seltskond kirja ja aita puudel juured mulda saada!

Registreerimine lõpeb 12. mail 2022 kell 18.00 või kohtade täitumisel. Registreerumise õnnestumisel saabub teie e-postile kinnituskiri.

Juhul, kui selgub, et te istutuspäevast siiski osa võtta ei saa, palun andke sellest teada esimesel võimalusel e-posti aadressil kaidi.joesalu@rmk.ee

Metsaistutuspäeval on Teie kontaktiks:

Sille Ader
 
 
 Harjumaal Sille Ader 5666 5896


Kristiina Viiron
 
 
 Raplamaal Kristiina Viiron 5199 1549

Kaidi Jõesalu Tartumaal Kaidi Jõesalu 5304 3504

Kohtumiseni metsapäeval!

Registreerumine õnnestus!