Tule istutama!

Puid istutades saab igaüks meist anda panuse tulevikumetsale. Tule Sinagi 19. mail 2023 RMK metsaistutuspäevale ja aita pisikestel puudel juured mulda saada!

Ootame Sind:
 • Harjumaal Kose vallas Nõmbra külas. Tallinna kesklinnast umbes 50 km kaugusel, vaata asukohta Google kaardilt. Istutuskoht jääb 7 km Koselt Jägala poole, vasakut kätt asuva metsatee äärde. Parkimine metsatee ääres.
 • Raplamaal Kehtna vallas Koogimäe külas. Tallinna kesklinnast umbes 70 km kaugusel, vaata asukohta Google kaardilt. Tallinn-Rapla-Türi mnt pööra Keava poole, kus edasi sõida suunavate viitade järgi. Parkimine metsatee ääres. Suuremate busside parkimine Rõue-Keava tee ääres. Järgi kohapealseid juhiseid. 
 • Tartumaal Vorbuse külas. Tartu kesklinnast umbes 10 km kaugusel, vaata asukohta Google kaardilt. Tallinn-Tartu mnt keerata Vanaaseme teele, edasi istutuskohta sõita suunavate viitade järgi 300 m. Parkimine metsatee ääres.
Päevakava:
 • Kell 11.00 koguneme istutuslangil. RMK kogenud metsakasvatajad jagavad nõuandeid istutajatele. Istutajad varustame vajalike töövahenditega.
  Harjumaal tervitavad metsaistutajaid RMK Ida-Harjumaa metsaülem Andrus Kevvai ja Kirde metsakasvatusjuht Ilmar Paal, Raplamaal RMK Raplamaa metsaülem Margus Emberg ja Edela metsakasvatusjuht Priit Kõresaar ning Tartumaal RMK Tartumaa metsaülem Toomas Haas ja Kagu metsakasvatusjuht Indrek Karolin.
 • Kell 13.00 jäädvustame päeva ühispildi ja istutuspäeva tähistava tahvli paigaldamisega. Pakume registreerunud osalejatele maitsvat suppi. Vastutustundlik metsaistutaja on teadlik, et ühekordsed nõud on koormaks keskkonnale ja võtab supi söömiseks oma korduvkasutatavad nõud kaasa.
 • Kell 14.00 päeva lõpp
Soovitusi metsaistutajale:
 • Riietuge vastavalt ilmaoludele. Jalas peavad kindlasti olema kummikud või muud metsatööks sobilikud jalanõud.
 • Võtke kaasa juua – tööd tehes võib kergesti janu tekkida.
 • Sel ajal on metsas juba liikvel ka puugid. Seega kontrollige teatud aja tagant oma riideid ning koju jõudes raputage need puhtaks.

Ootame istutama töökollektiive, sõpruskondi ja peresid, kes naudivad looduses viibimist. Pane oma seltskond kirja ja aita puudel juured mulda saada!

Registreerimine lõpeb 17. mail 2023 kell 18.00 või kohtade täitumisel. Registreerumise õnnestumisel saabub teie e-postile kinnituskiri.

Juhul, kui selgub, et te istutuspäevast siiski osa võtta ei saa, palun andke sellest teada esimesel võimalusel e-posti aadressil kaidi.joesalu@rmk.ee

Metsaistutuspäeval on Teie kontaktiks:

 Harjumaal Evelin Süld 5344 6746

 Raplamaal Kristiina Viiron 5199 154

Kaidi Jõesalu
 Tartumaal Kaidi Jõesalu 5304 3504


Kohtumiseni metsapäeval!

Registreerumine õnnestus!