Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
03. aprill 2014

Harilik sarapuu (Corylus avellana)

Kevade hakul võiks peatuda korraks sarapuu juures ja vaadata teda lähemalt. Puu õitseb. 

Esmapilgul näeme sarapuu okstel ainult tihedalt rippuvaid urbade kogumikke ja tuuleiilidest kantud õietolmupilvekesi. 


Punga meenutavad emasõied on nii pisikesed, et nende vaatamiseks peab oksa pihku võtma. Neist punase tutiga pungadest kasvavadki sügiseks maitsvad metsapähklid.


Sarapuu näeb oma kasvuvormilt välja paljutüvelise põõsana, mis tavaliselt kasvab kuni kuue meetri kõrguseks. Kui otsida pähklipõõsast, siis vaatame üle tee- ja metsaserva, lagendiku-raiesmiku, tarataguse või kiviaia serva. Kõige arvukamalt kohtame seda liiki Lääne-, Loode- ja Põhja-Eestis ning kõrgustikel. Soost ja märjast metsast teda ei leia. 


Lisa kommentaar

Email again: