Harilik sarapuu (Corylus avellana)

Blogi
03.04.2014
merike.bezrodnaja

Kevade hakul võiks peatuda korraks sarapuu juures ja vaadata teda lähemalt. Puu õitseb. 

Esmapilgul näeme sarapuu okstel ainult tihedalt rippuvaid urbade kogumikke ja tuuleiilidest kantud õietolmupilvekesi. 


Punga meenutavad emasõied on nii pisikesed, et nende vaatamiseks peab oksa pihku võtma. Neist punase tutiga pungadest kasvavadki sügiseks maitsvad metsapähklid.


Sarapuu näeb oma kasvuvormilt välja paljutüvelise põõsana, mis tavaliselt kasvab kuni kuue meetri kõrguseks. Kui otsida pähklipõõsast, siis vaatame üle tee- ja metsaserva, lagendiku-raiesmiku, tarataguse või kiviaia serva. Kõige arvukamalt kohtame seda liiki Lääne-, Loode- ja Põhja-Eestis ning kõrgustikel. Soost ja märjast metsast teda ei leia. 


Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Blogi

Jalase MKA soode veerežiimi taastamine

2024. aasta detsembris lõppesid Rapla maakonnas Jalase maastikukaitseala (MKA) soodes veerežiimi taastamistööd. Taastamistööde eesmärgiks oli läbi kuivenduskraavide sulgemise luua eeldused rabade, siirde- ja madalsoode ning soostuvate- ja soometsade iseloomuliku taimestiku säilimiseks ja taastumiseks.
03.02.2025
Blogi

Kuula: miks RMK märgalade taastamisega tegeleb?

Viimased ligi 30 aastat tähistatakse 2. veebruaril rahvusvahelist märgalade päeva, mille eesmärk on tõsta teadlikkust märgalade tähtsusest ja vajadusest neid kaitsta. RMK rollist käis Kuku raadios rääkimas juhatuse liige Kristjan Tõnisson.
31.01.2025